1 NİSAN’IN TARİHÇESİ!!

1 NİSAN’IN TARİHÇESİ!!

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle,kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur’an bir elinde İncil ‘Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım’ der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar ‘Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz’ dediklerinde Haçlı ordusu komutanı ‘Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur’ diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında ’Hile Günü’ olarak kutlanmaktadır

  1 Nisan şakası diye bize yutturulan  saçmalığın aslında ne olduğunu malesef pek çok insanımız bilmiyor!  
 
Zafer  Direniş 
01 NİSAN 2011  Cuma  13.00  Lahey 
 

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.maviiklimler.net/1-nsanin-tarhces/trackback/ or subscibe to the RSS Comments Feed for this post.