Bir köse yazisini Siz dostlarimla paylasmak istedim..

Kategori: Ali Osman Önder, Köşe Yazarları Tarih 18 Şubat 2010

Tayyibi üzmek Allah’ı üzmek miş…!

Yazı başlığı ne kadar ilginç ve tuhaf değil mi?
Bu kadarına da “yuh” dedirtecek üslupta..

Bu sözler, “Fatma Durmuş” isimli bayanın ilahi kitabında yer alıyor..
Fatma Durmuş, yazdığı `İlahilerle Hakka Çağrı` adlı ilahi kitabının ön sözünde, yayını Diyanet`ten izinli olarak yayımladığını belirtti. Önsözün bu bölümünde şu ifadeler yer aldı:

“Recep ve Şaban aylarında yazdığımı Diyanet Yayın Kurulu`na gönderdim. Bir sene sonra neşriniz hayırlı olsun diye yazı geldi. Ben de Allah`ın izni ve Resulümün ve Diyanet`in teşviki ile bu ilahilerimi kitap olarak bastırdım.”
Kitabın birçok bölümlerinde çok sık bir şekilde” Tayyibi üzmek Allah’ı üzmektir, Tayyib Allah yolunun bekçisidir.” ifadeleri yer alıyor ve yine kitapta “tayyibi sevmeyenin Allah’ı sevemeyeceği, yine tayyibi sevenleri üzmekte Allahın üzüleceği” anlamlarını taşıyan cümlelere yer verilmiş…

Akl-ı selim bir Müslüman, böyle bir benzetmede bulunamaz, bulunmamalıdır, bu sözler Dinimizin ifadesi ile (şirk)leşmeye götürdüğünden dolayı çok tehlikelidir,bu tarz söylemlerden kaçınılmalı ve sakınılmalıdır..

Kitabı görünce şaşkına uğramamak elde değil..

Bir insanı sevebilirsiniz,övebilirsiniz, yüceltebilirsiniz, ama (haşa)”Allah” derecesine çıkaracak kadar ileri giderseniz, ayyukacı olursanız işte burada dur bakalım denilir..

Yahu,dengesizliğin,şaşkınlığın, dönmüşlüğün bu kadarı da olmaz pes yani..

Siz bir kitap yazıyorsunuz, kitabınızda aklın, mantığın, bilgi’nin, ilim’in, fen’in kabul edemeyeceği üsluplar kullanıyorsunuz, böyle bir benzetme ancak ve ancak akıl eksikliğinden ileri gelebilir..

Vicdanı olan bir insan sormadan edemez;

Bu aşırılık niye ve neden?

Kim böyle bir şeye müsaade ediyor?
Kimler hangi oyunu oynuyor ve tezgâhlıyor?
Bu kitap, neden “Diyanet” tarafından onaylanıyor, tavsiye kitaplar listesine alınıyor.?
Diyanetimize baskı mı yapılıyor?

İktidara hangi parti gelirse onun borusunu mu çalacaksın deniliyor yada AKP’ye dindarlık imajı verilip yeni tiyatrolarla oy hesabımı yapılıyor..?

Oy oranlarının düşmesinden ve AKP’nin hesap vermesinden mi korkuluyor.?
Koltuk kaygısı gereği mi böyle şeyler gizlice el altından götürülüyor.?

Camilerde ücretsiz olarak dağıtılmasını kim dayatıyor? Diyanet böyle bir kitabı neden teşvik ediyor .?

Bu tarz ifadeleri kitaplarında yer verenler acaba kime kimlere hizmet ediyorlar…?
Sözde dindar bildiğimiz basın yine bunları görmezden geldi AKP’ye toz kondurmamak adına..,
Bu ifadelerde ismi gecen “Tayyib”, değil de başka bir parti’nin lideri ya da farklı düşüncelerin ismi olmuş olsa idi sizce tavırları ne olurdu? Cevap gayet basit; Günlerce çığırtkanlık yaparlar,her türlü yaftalama terimleri kullanırlardı..

Tayyibi “üzmek” yerine “sevmek” kelimesi koysam ve “Tayyibi sevmek Allah’ı üzmektir” ifadesi olarak değiştirmiş olsam eminim ki linç kampanyasının kurbanı olurdum…

Ama şu bir gerçek ki, böyle bir ifade ne kullanırım ne de kullanılmasını hoş görürüm..

Son söz olarak Ben,

Irak’ı,Cezayir’i,Afganistan’ı,Pakistan’ı işgal eden ve milyonlarca Müslüman’ın kanını akıtan emperyalist askerlere dua ve ilticalarda bulunan,Yahudi cesaret madalyasını boynuna takan, verdiği tavizler neticesinde papaz elbisesi giydirilen,BOP başkanlığı ile övünen,Diyarbakır’ı Bop’un merkezi yapacağız diyen,açılım zırvalığı adı altında zalimleri el üstünde tutan ve batı ülkelerinde aranan kan olan ve tamamen kıblesini Osmanlı ve cumhuriyet düşmanlarına yüzünü çeviren birinin üzülmesinin Allah’ı üzeceğini sanmıyorum..

Kim kimi severse ahirette de onunla haşrolunur…(Hadis-i Şerif)

Başbakan için, önce “peygamber”, sonra “şükür namazı kılınmalı” derken şimdi de tayibi üzmek Allah’ı üzmektir denildi..

Ne diyelim,
Allah akıl fikir versin sapıtmışlara, yalakacılara, yandaşlara, görmek istemeyenlere, duymak istemeyenlere… ( amin)

Saygılarımla…
Ali Osman ÖNDER

Sevgiler saygilar..

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.maviiklimler.net/bir-kyazisini-siz-dostlarimla-paylasmak-istedim/trackback/ or subscibe to the RSS Comments Feed for this post.