Hammurabi kurallarımı geliyor ne?

Hammurabi kurallarımı geliyor ne?
 
Gözle görülen fakat hissedilemeyen sinsice tehlike.. Tamamen aptal bir Gençlik, aptal bir toplum yetiştirilmek isteniyor.
 
Silah ruhsatı alma yaşı 18…Magandaların daha çok atış yapması için mi? Zira bu güne dek hiç birimiz maganda kurşunuyla canından olanı hiç duymadık mı?  Daha çok canların yanması için mi? Tartışılır…
 
Alkol alma yaşı 24…Net bağımlılığının yaş sınırı yok, sosyal alanlarla paylaşımları olan birçok gencin daha az zaman harcadığı olanak…
 
 
Sosyal faaliyetlerde azalma olması kişinin gerçek hayatında kendini ifade edememesi ve internette aldığı haz… Birçok neden sayılır…
 
Alkol mü, tehlikeli yoksa internete bağımlı ve tamamen uyuşuk beyinli gençliğin yetiştirilmesi mi?
 
“Demişler haram nedir bilmez Hayyam
Ben haram ile helali karıştırmam
Dost ile içilen şarap “helaldir”
Puşt ile içilen su bile haram”
 
Sosyal hayatın öldürülmesi…
Sosyal hayatın sinsice baltalanan politika rejimiyle gençlik tamamen dört duvar arasında, internet bağımlısı olarak yetiştirilmesi isteniyor… Anti sosyal yaşam sürdüren gençlik; sosyal yaşantının kısıtlanması gençliği haliyle internet yaşantısına itmek zorunda bırakıyor.
 
Türkiye’de ortalama 24 yaşındaki bireyin bazı bölgelerde ortalama 3 çocuğu var. Ebeveyn yaşı, çocuk yapmasını yani (en az üç çocuk) sloganını dinleme yaşı…
 
Hangisi daha tehlikeli; Silah ruhsatı alma yaşı 18 mi? Alkol yaşı 24 mü? Hangisi?
Öyle ya, sosyal faaliyetlerin kısıtlanması, dışarı hayatının bitişini tetikleyen kurallar insanları eve, dört duvar arasına bağlamaya mecbur bırakılıyor. Öyle ya, ne işin var sosyal olmaya, ya internet bağımlısı ol, ya da çok canın sıkılırsa bol bol çocuk yap. Can sıkıntısı başka neler yaptırabilir ki?  (Tabiri caizse fakirin başka işi yok, ya da en haz aldığı tek duygu, çocuk yapmak…) 
 
 
Eğlence mekânlarında alkole getirilen yaş sınırlanmasıyla bireyler internete daha çok vakit harcamalarına itecektir.
 
Bilgisayar  başında vakit geçirmek, müzik dinlemek ve sosyal paylaşım sitelerinde sohbet etmek… Dünyanın da istediği bu değil mi?  Aptal, beyni uyuşuk bir Türk gençliği toplumu görmek için çabaları bundan yana değil midir? Elimize bir oyuncak verdiler, bizde çok güzel kullanıyor ve oynuyoruz.
 
 
 
Üstüne birde 4. MURAT yasakları eklenince tam oldu.
Elbette ayyaş bir toplum taraftarı değilim, ince eleyip, sık dokumak lazım…4 MURAT, kuralları ile yaşayacak çağı çoktan aşmadık mı? Yoksa hala o zamanda kalma bir imrenme mi var? Ve ya geçmişe yolculuk özlemi mi?  Dünya uzayda gezi yaparken, biz hala yasaklarla cebelleşiyoruz… Hammurabi kurallarımı geliyor ne?  Bu ve bunun gibi yasaklar Turizmi baltalamaz mı?
Ulviye Ay
03/02/11 

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.maviiklimler.net/hammurabi-kurallarm-geliyor-ne/trackback/ or subscibe to the RSS Comments Feed for this post.