YAZMAK ÖLENE DEK

YOLUNUZ SEVGİ YOLU VE DAİMA AÇIK OLSUN

Bir dünya düşünün içinde sadece barış ve paylaşmak olsun. Attığınız her adımda yeşillikleri çiçekleri mis gibi bir atmosferi hissedebileceğiniz bir dünya. Cıvıl cıvıl öten kuşlar masmavi gökyüzü ve yemyeşil deniz. Bu dünyada yaşamayı ister miydiniz?

Diğer taraftan içinde kavga ve savaşları barındıran bir dünya olumsuzluk dolu insanlar bencil gökyüzüne baktığınızda kara bulutları gördüğünüz bir dünya. Nefes alırken bile zorlandığınız hatta sizi yaşama küstürmüş bir dünya.

Evet insanların her zaman bir seçim hakkı vardır. Kimileri bu hakkı olumlu yönde kullanır kimileri ise aldığı kararlar ile farkında olmadan olumsuzluğa doğru sürüklenirler. Bizim seçimimiz barış ve güzellikleri yaşayabileceğimiz olumlu bir dünyada yaşamak. Bunu istemek kolay değil mi? Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz? Aslında çok kolay bir çözümü var bunun nedir biliyor musunuz? “HER YÜREĞE BİR SEVGİ EKEREK” yaşadığımız dünyamızı cennete çevirebiliriz.

Var mısınız güzel insanlar? Her yüreğe bir sevgi ekelim mi? Daha güzel yarınlar için güzel dostluklar için paylaşmak için bugünden itibaren her yüreğe bir sevgi ekelim. Bunu yapmak o kadar eğlenceli ve basit ki. Sana en yakınından başlayabilirsin mesela. En yakının kim biliyor musun? Sensin o sen insanın en yakını yine kendisidir. Önce kendi yüreğine sevgi tohumunu aşılamalısın ki daha sonra çevrendekilerin yüreğine sevgi ekebilesin.

Gözlerini kapat ve bugüne kadar yaşadığın tüm güzellikleri sana heyecan veren olayları düşün. Kalbin kıpır kıpır etmeye başlayacak birazdan. O anı tekrar yaşamanın verdiği heyecan senin tüm olumsuzluklarını sıkıntılarını beyninden silip atacak. Yüreğinde ki sevgi ateşinin canlandığını hissede biliyor musun? Şimdi bir arkadaşına sarılıp” ya iyi ki varsın be arkadaşım bugüne kadar hep yanımdaydın sana bir teşekkürü bile çok gördüm kimi zaman seni seviyorum” diyebildiğin anda o arkadaşının yüreğine sevgi tohumunu ekmiş olacaksın.

Bu insan ailenden biride olabilir yakın arkadaşın da. O insan senin yüreğine ektiğin sevgi tohumunu kalbinde çok kısa sürede filizlendirecek. Senden aldığı pozitif enerji onu başka dünyalara götürecek. Ve ben de diyecek ben de sevgi tohumu ekmek istiyorum. Bu kısırdöngü sürüp gidecek ve biz çok kısa zamanda her yüreğe bir sevgi ekmiş olmanın mutluluğunu her an yaşayacağız.

YOLUNUZ SEVGİ YOLU VE DAİMA AÇIK OLSUN

SEVGİLER.

paylaşım

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.maviiklimler.net/yazmak-ene-dek/trackback/ or subscibe to the RSS Comments Feed for this post.